Poproś o darmową konsultację!

Podane w formularzu dane osobowe będą wykorzystane do udzielenia odpowiedzi.
« Wróć

Brewa na II miejscu w konkursie na najlepszą instalację w 2018 roku

30.11.18

Fronius Brewa

Mamy to! Drugi rok z rzędu jesteśmy na podium konkursu na najlepszą instalację referencyjną zorganizowanego przez Fronius Polska. W tym roku zajęliśmy II miejsce w kategorii: Najlepsza Instalacja Przemysłowa.

 

Do konkursu zgłoszono ponad 150 instalacji fotowoltaicznych w 3 kategoriach. 

"Cieszy nas, że to już nasze drugie wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie. W zeszłym roku zajęliśmy III miejsce, a w tym II, więc widać progres.

Nagrodzona instalacja, czyli 90,45 kWp mocy w panelach fotowoltaicznych na obiektach firmy ZENTEX Sp. z o.o. w Kaliszu była dla nas dużym wyzwaniem. Jako pierwsza firma w regionie przeprowadziliśmy pomyślnie tego typu inwestycję - jak widać z sukcesem. Szlaki są przetarte, a zainteresowanie fotowoltaiką wśród przedsiębiorców pozwala mi stwierdzić, że to dobiero początek - mówi Maciej Borowiak, Lider ds. Rozwoju i współwłaściciel firmy Brewa.

 

Czym wyróżnia się ta inwestycja?

Nagrodzona instalacja o mocy 90,45 kWp postała na dwóch budynkach należących do przedsiębiorstwa ZENTEX Sp. z o.o. Montaż poprzedziła ekspertyza dachu wykonana przez konstruktora.

Jest to największa tego typu instalacja fotowoltaiczna w regionie, więc kwestie projektowe musiały być dopięte na ostatni guzik. 

"Największym wyzwaniem było zmieniające się prawo i Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD). Musieliśmy dostosować istniejącą instalację do obecnie obowiązujących przepisów. Obiekt, na którym powstała elektrownia słoneczna został wybudowany w 1956 roku i z tego roku pochodzi również układ pomiarowy średniego napięcia. Według wydanych warunków przyłączeniowych (Decyzja o warunkach przyłączenia do sieci elektroenergetycznych ENERGA-OPERATOR S.A.) musieliśmy zastąpić stary układ pomiarowy nowym, spełniającym wszelkie wymagania.

Innym wyzwaniem technicznym było dostosowanie przyłączanych urządzeń instalacji do systemów sterownia dyspozytorskiego, czyli zdalne sterowanie pracą instalacji (monitoring oraz włączenie i wyłączenie) z poziomu Dyspozytora.

Uruchomienie rozbudowanej instalacji odbyło się bez konieczności przerywania pracy przedsiębiorstwa." - mówi Karol Marczak, Lider Działu Technicznego i współwłaściciel firmy Brewa.

 

Anna Piechocka, Specjalistka ds. administracyjnych w firmie Brewa opowiedziała o procesie administracyjno-prawnym:


"Wyzwaniem było to, że instalacja była rozbudowana - najpierw wykonana była tzw. "mikroinstalacja" (I etap - 39,96 kWp), która bardzo dobrze się sprawdziła i inwestor zdecydował się na rozbudowę (II etap - 50,49 kWp). Z tego względu, trzeba było przejść przez inną procedurą niż w przypadku zgłoszenia od razu tzw. małej instalacji (powyżej 50 kWp). Zarówno dla nas jak i dla regionalnego operatora sieci elektroenergetycznej była to nowa sytuacja." 

Jak naszą pracę ocenił inwestor?

 

Poniżej wideo i kilka zdjęć inwestycji:

 

 

zentex kalisz instalacja fotowoltaiczna brewa

zentex kalisz instalacja fotowoltaiczna brewa

zentex kalisz instalacja fotowoltaiczna brewa


Dodatkowe informacje o konkursie:

  1.        Ilość zgłoszonych referencji – ponad 50
  2.        Ilość nominowanych referencji – 15
  3.        Ilość nagrodzonych referencji - 9
  1.        Co było oceniane?:
  • Techniczna poprawność realizacji
  • Estetyka wykonania instalacji
  • Zgodność zdjęć z wytycznymi dla zdjęć do referencji
  • Zdjęcia falowników

Wstępnej selekcji dokonał zespół 5 osób w Polsce i Austrii.

 


 

Przypominamy, że w poprzedniej edycji zajęliśmy III miejsce prezentując instalację fotowoltaiczną o mocy 40 kWp na obiektach firmy Ost Sped Sp. z o.o. - również w Kaliszu. Pokazuje to jak innowacyjne są firmy z naszego regionu.

Ilość nowych zapytań dot. rozwiązań z zakresu fotowoltaiki dla firm potwierdza rosnący trend zainteresowania wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w biznesie.

Z pewnością przyszły rok będzie kontynuacją tego trendu, ze względu na bardzo dynamicznie rosnące ceny energii elektrycznej (szczególnie dla odbiorców biznesowych). Mówiliśmy o tym m.in. w poniższym filmie:

 


 

Szukasz sprawdzonej firmy do budowy instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy? Zachęcamy do kontaktu!

FORMULARZ

Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM